הדפסה ידידותית | הוצאת קרן | ספרי ילדים | בבטן של אמא

בבטן של אמאתמונה מוגדלת

בבטן של אמא
כתב ואייר: תומס סוונסון
שפת המקור: דנית
נוסח עברי: יהודה אטלס

Busiga Bebben
Thomas Svensson

שנת הוצאה: 1998
גילאים: 5-2
28 עמודים, כריכה קשה
פורמט: 19.5x26 ס"מ
מחיר קטלוגי: 79 ש"ח
מסת"ב: 965-7158-03-6
דאנאקוד: 526-4


מה קורה שם בבטן הגדולה של אמא? מה מרגיש התינוק שבבטן כאשר אמא נחה? אוכלת? משתזפת בחוף הים? סיפור המסופר מנקודת מבטו של ילד המתבונן בסקרנות בשינויים המתרחשים כאשר לאמא יש תינוק בבטן. בסיפור מלא עדינות והומור (ובתרגום היפהפה של יהודה אטלס) אנו נחשפים לתחושותיו ומחשבותיו של ילד שיהפוך בקרוב לאח.

זהו ספר אינטראקטיבי. מתבוננים באיורים, ואז מציצים מתחת לתוספות המודבקות ורואים את התינוק הנמצא בבטן ואת מעשיו מנקודת הראות של הילד העומד להיות אח. העלילה מתרחשת בשני מישורים ומתארת את האירועים המתרחשים במציאות, לנגד עיניו של הילד, ובמקביל את האירועים שהוא מדמיין שקורים בבטן של אמא.

ספר נפלא ומשעשע שמתאים לכל ילד שבקרוב יהיה לו אח או אחות חדשים. ספרי ההמשך, "אחות חדשה בבית" ו"יום הולדת שמח", ראו גם הם אור בהוצאת קרן.

         

על המחבר:
תומס סוונסון כתב ואייר את סדרת הספרים אחות חדשה בבית, "בבטן של אמא"
ויום הולדת שמח שראו אור בהוצאת קרן. את ההשראה לכתיבת הספר קיבל כאשר הוא ואשתו ציפו להולדת בנם. הספר זכה להצלחה רבה ותורגם ל-12 שפות.

ביקורות:
"מומלץ! אחד מספרי הילדים הנפלאים ביותר שנתקלתי בהם... כבר נכתבו על הנושא כמה וכמה ספרים, אך לא בדרך אינטליגנטית, מצחיקה, מהנה ויפה כל כך. יהודה אטלס עושה, כהרגלו, עבודה מצוינת בנוסח העברי..."
(מוניקה וייס, להיות משפחה, מרץ 1998)

"הציורים של תומס סוונסון נהדרים מפני שהוא כלל לא מנחמד ולא מייפה את המציאות שהוא מספר עליה... ספר רלוונטי מאוד לכל מי שאמא שלו בהריון."
(יעל דר, ספרים, הארץ)

"...'בבטן של אמא'... הוא ממש יצירת מופת, הן ברעיונות והן בציורים המלווים אותם... הספר כתוב בצורה מתוקה להפליא, ומלווה באיורים מדליקים."
(רונן שמיר, הד הקריות, 13.2.98)

         

תמונה מוגדלת