הדפסה ידידותית | הוצאת קרן | ספרי ילדים | אחות חדשה בבית

אחות חדשה בביתתמונה מוגדלת

אחות חדשה בבית
כתב ואייר: תומס סוונסון
שפת מקור: דנית
נוסח עברי: יהודה אטלס

Busiga Bebben Kommer Hem
Thomas Svensson

שנת הוצאה: 2001
גילאים: 5-2
28 עמודים, כריכה קשה
פורמט: 19.5x26 ס"מ
מחיר קטלוגי: 79 ש"ח "
מסת"ב: 965-7158-04-4
דאנאקוד: 526-5


אחות חדשה מגיעה הביתה ומשנה בבת-אחת את חייו של אחיה, שהיה עד אז בן יחיד, ושל כל המשפחה. האח מתבונן בסקרנות באחות הקטנה, ומגלה דברים שלא ידע על תינוקות, למשל: "הקטנה רעבה אמי נאנחת, שאלתי: לתת לה כריך בצלחת? ואמא חייכה חיוך קצת שובב, תינוקות בגילה שותים רק חלב." האח מספר על עלילותיה של התינוקת הקטנטנה שהכול נסלח לה, גם כשהיא מעירה את כולם באמצע הלילה, משפריצה ומטפטפת מים באמבטיה, או אוכלת מכל הבא ליד בארגז החול.

מנקודת מבט מרעננת, סקרנית ומלאת הומור (ובתרגום היפהפה של יהודה אטלס), נחשפים בכל עמוד עלילותיה של האחות החדשה, שבוכה, רעבה, משתוללת, זוחלת, מפילה, נושכת, מטפסת ונופלת. ילדים יזדהו עם הסיפור שיכין אותם לבואם של אח או אחות חדשים הביתה.

זהו ספר אינטראקטיבי, המשך לרב-המכר "בבטן של אמא". מתבוננים באיורים, ואז מציצים מתחת לתוספות המודבקות ומגלים את תוצאות מעשי השובבות של התינוקת.

         

על המחבר:
תומס סוונסון כתב ואייר את סדרת הספרים "אחות חדשה בבית", בבטן של אמא
ויום הולדת שמח שראו אור בהוצאת קרן. את ההשראה לספרים הוא קיבל מחוויותיו האישיות כאשר נולד בנו. ספריו זוכים להצלחה רבה ותורגמו לשפות רבות.

ביקורות:
"הספר מעורר סקרנות בקרב ילדים ואפילו בקרב אנשים עם נשמה של ילד... תשובות לשאלות שעשויות להישאל ניתנות בצורת דימויים משעשעים הלקוחים מעולמו של כל ילד ולא מעולם הריאליה של המבוגרים."
(רן יגיל, סגנון, מעריב, פברואר 2002)

"יופי של ספר, מתורגם בקלילות ובהומור על-ידי יהודה אטלס, ומאויר נהדר."
(אסנת בלייר, להיות הורים, את, פברואר 2002)

"סוונסון נוגע בכל הנקודות המאפיינות את המפגש עם האח הגדול."
(רותה קופפר, פינת הילד, הארץ, דצמבר 2001)

         

תמונה מוגדלת