הדפסה ידידותית | הוצאת קרן | ספרי ילדים | הלפת הענקית

הלפת הענקיתתמונה מוגדלת

הלפת הענקית
כתב: אלכסיי טולסטוי
איורים: נייב שרקי
תרגום מאנגלית: יהודה אטלס

The Gigantic Turnip
Aleksei Tolstoy

שנת הוצאה: 2004
גילאים: 6-3
40 עמודים, כריכה קשה
פורמט: 21x27 ס"מ
מחיר קטלוגי: 64 ש"ח
מסת"ב: 965-7158-15-x
דאנאקוד: 526-15


אחד הסיפורים הקלאסיים המוכרים והאהובים ביותר, מוצג לקוראים בתרגום רענן ועדכני של יהודה אטלס. סיפורם של זקן וזקנה שבחצרם חיים שש קנריות צהובות, חמש אווזות לבנות, ארבע תרנגולות מנומרות, שלושה חתולים שחורים, שני חזירים כרסתנים ופרה חומה אחת. בגינתם של זוג הזקנים גדלה לפת ע-נ-ק-י-ת. כל-כך גדולה עד שאי אפשר לעקור אותה מן האדמה. כל דיירי החצר מצטרפים בזה אחר זה, מושכים וגונחים, מושכים ונושפים והלפת לא זזה ממקומה. עד ש....

         

הסיפור הקסום על הלפת הענקית נכתב על-ידי אלכסיי טולסטוי במאה התשע-עשרה, על פי אגדת-עם נושנה שזכתה לנוסחים רבים, ועל-פיה נכתבה אחת היצירות הישראליות המוכרות והאהובות - "אליעזר והגזר". זוהי הזדמנות מענגת לחזור וליהנות מסיפור קלאסי שמשתבח עם השנים ומהאיורים המופלאים של נייב שארקי, שזכתה בפרס "אמא אווזה" הבריטי היוקרתי.

ביקורות:
"הסיפור הזה, המסופר כאמור בפרוזה המתורגמת נהדר, רהוט ופשוט בידי יהודה אטלס, מקבל תנופה חדשה באמצעות איוריה המעולים של שרקי."
(יעל דר, ספרים, הארץ, אוגוסט 2004)

"יצירה שובת לב, משופעת באיורים מקסימים ומלאי הומור..."
(חיים חדשים, דצמבר 2004)

"סיבה ראשונה להנאה הם האיורים הנפלאים של המאיירת האירית הצעירה והמוכשרת נייב שארקי... עילה שנייה לתענוג הוא הנוסח העברי המשובח של יהודה אטלס. וגורם שלישי לקורת הרוח היא רמת ההפקה המעולה של הוצאת קרן וטוב טעמה... כיף למי שיקבל אותו במתנה."
(נ. רוטשטיין, דףדף, 3.10.04)

         

תמונה מוגדלת