הדפסה ידידותית | הוצאת קרן | ספרי ילדים | איפה אחותי?

איפה אחותי?תמונה מוגדלת

איפה אחותי?
כתב ואייר: סוון נורדקויסט
תרגום משוודית: מיה קרילה

Var Ar Min syster
Sven Nordqvist

שנת הוצאה: 2008
גילאים: 10-4
31 עמודים, כריכה קשה
פורמט: 33x27.5 ס"מ
מחיר קטלוגי: 74 ש"ח
מסת"ב: 978-965-7158-26-5
דאנאקוד: 526-26


עכברונת בהירת שיער וחסרת פחד הולכת לאיבוד. אחיה הצעיר יוצא להרפתקה בלב נופים קסומים ועולמות פלאיים בניסיון לגלות לאן נעלמה אחותו.

בדרך הוא משתף את הקוראים בעלילותיה של אחותו ההרפתקנית. "היא אוהבת לבנות, להמציא ולהרכיב. היא אומרת שהיא תמציא ארגז, כזה שתמיד מלא אוכל. אחרי זה נצא למסע ארוך בדרך ההיא, שמתפתלת סביב כל העולם עד לסין." עמוד אחר עמוד אנחנו מגלים עוד פרטים על האחות ועל האהבה השוררת בין האחים.

הספר בורא עולמות מופלאים, מלאים ביצורים והתרחשויות המזכירים את "עליסה בארץ הפלאות" ו"הסיפור שאינו נגמר". הילדים וההורים יחוו בקריאה בספר חוויה מיוחדת, כשהם מצטרפים להרפתקאותיו של העכברון המנסה למצוא את אחותו, וינסו גם הם לאתר את העכברונת המסתתרת באיורים היפהפיים, בעלי הדמיון העשיר והמקורי.

         

על המחבר:
סוון נורדקויסט נולד בשוודיה. הוא חלם להיות צייר אך לא הצליח להתקבל לאף בית-ספר לאמנות. בשנת 1983 הוא השתתף בתחרות איור ספרי ילדים וזכה במקום הראשון, וכך הצליח להגשים את חלומו. מאז הוא כתב ואייר ספרים רבים שזכו בפרסים. ספריו תורגמו לשפות רבות ונמכרו במיליוני עותקים.

ביקורות:
"זה ספר מרהיב, עמוס בתמונות נפלאות... אלפי פריטים גודשים את היקום הצבעוני והפנטסטי שבנה סוון נורדקוויסט... טיול מהנה וגם מסע חניכה מלמד... הספר מצליח להתנהל בהצלחה מרובה לאורך שלושה צירים - רגשי, מילולי וחזותי."
(קציעה אלון, הארץ, דצמבר 2008)

"זהו טקסט פיוטי, מעט חידתי, שכולו שיר אהבה לאחות... כאן לא מדובר בסתם ציורים עמוסי פרטים, אלא על איורים מושקעים ומרהיבים, המספרים סיפור בפני עצמו..."
(רינת פרימו, ynet)

         

תמונה מוגדלת